Home Osvrt na demografske statistike u župama općine Odžak

Osvrt na demografske statistike u župama općine Odžak

Novo Selo –Balegovac

1. siječanj 2021.
    Br: 17a/21.

Prateća uputa o statistikama Župe

Nadbiskupski Ordinarijat

Sarajevo

1. Prethodne opširnije statistike rađene su g.
  2. Za period od 2014-2021. urađene su neophodne statistike za demografski prikaz ali ne socijalni i pastoralni.
  3. Trend demografskog prikaza približno je isti u Župa odžačke regije, s naznakom da Župa Odžak ima nešto bolji trend domicilnog stanovništva jer mlađe obitelji kupuju stanove u Odžaku pa je tako i Župa Novo Selo za 6 godina izgubila tri obitelji s djecom.
  4. U demografskim statistikama treba obratiti pažnju na znatan pad domicilnog stanovništva a povećan broj inozemnog, osobito mladih u dobi od 18-30 godina – što je u prikazu ove župe omjer 52 prema 160. To je zabrinjavajuće.
  5. Također je zabrinjavajuća prosječna starost domicilnog stanovništva koja je gotovo 50 g. Domicilno stanovništvo stari u prosjeku 1 godinu za godinu dana. Razlog je pad prosječnog broja članova po obitelji – domicilna s 3,4 na 2,5 člana.

Svako dobro

Župnik