PORUKA KOMUNISTIČKO-PARTIZANSKOJ BRATIJI

Često sam se pitao gdje su oni komunisti koji su u Jugoslaviji o meni pisali kao državnom neprijatelju i „klerofašisti“ od Đevđelije do Triglava u svim novinama, pa i u Zadrugaru, da i seljaci znaju? Do kuda je sezala ta sila pritiska da me godinama prate pa se pretresa čak i roditeljska kuća. Ti su ljudi i danas tu.
Do kuda je to sezalo da se po svim mjesnim zajednicama u Jugoslaviji raspravljalo o svakom državnom neprijatelju pa tako i o meni u Vlaškoj Maloj danas Posavskoj Maloj u staroj školi, s ciljem zastrašiti ljude u mome rodnom mjestu a osobito moga oca Marijana da sluša kako mu je sin državni neprijatelj. Znaju oni da je težina grijeha prevelika. Mome ocu su strijeljali na kućnom pragu 25. svibnja 1945. oba roditelja s 49. i 50. godina starosti. Zna se koja su to bratja uradila. Možda i progovorimo jednog dana. A zločini su učinjeni samo zato što su četiri sina bili hrvatski domobrani.
Ti su ljudi politički aktivni i danas, pa nije čudo da su onda i metode i ciljevi isti.
Metoda zastrašivanja naroda ima cilj odvojiti narod od svećenika, ili da ga se slomi.

Ili ono posljednje, ubijate.

Ali na Odžaku to nije novost puno je svećenika u svim sistemima čudno poslano na onaj svijet.

Danas ti isti žele svećenika prikazati u drugom svjetlu. Pa mu se podmeće neki SRBIN.
Komunističko-partizanska bratjo pa vi dobro znate da su svećenike, hodže i popove uvijek isljeđivali oni iz vlastitog naroda. Katoličkog svećenika uvijek je isljeđivao ili obrađivao HRVAT.

Što se onda skrivate kada su oni u vašim redovima u politici i danas?
Kakvim se to metodama služite kad niste stavili čak ni moje osobne podatke točne? Kakva je to SLUŽBA DRŽAVNE SIGURNOSTI da napravi takve pogreške, kada se zna kakav je to ustrojen režim bio, kada se znalo gdje zares stoji.

A vama ću javno reći svoje podatke, da možete ispraviti i objaviti od Đevđelije do Triglava.
Moje je ime MATIJE i rođen sam 1951. u Vlaškoj Maloj. Par zar je to moglo promaći slavnoj KOMUNISTIČKOJ DRŽAVNOJ SIGURNOSTI.  

Razumijem vas, možda nekada objavimo i mnoge pritiske i zastrašivanja u zadnjih dvadeset godina, pa i ova danas u Posavini.

Kada sam rekao da će ovakva kvalifikacija završiti na sudu, onda mi je jedan bivši funkcioner Herceg Bosne rekao: SLUŽBU DRŽAVNE SIGURNOSTI SE NE MOŽE DOBITI NA SUDU. Najvjerojatnije za sva vremena ona uvijek ima rješenje, po scenariju: JA SAM DRŽAVA.

Ovih dana čujem da nema više stranke „HDZ 1990“ nego samo HDZ BiH.

To mi sliči na ona vremena kad je Nikoletina rekao babi: Nema više Boga, Boga smo sahranili. Pa tko je sine to rekao? Rekao komesar.