KORIZMENE TRIBINE MLADIH


Mladi iz naše Župe na čelu sa svojim starijim kolegama: Ivicom Radić- vjeroučeteljem, Ivanom Agatić- pedagoginjom, Anom Šiljić-učiteljicom, Mariom Udovičić- studentom i članom Zajednice mladih u Slavonskom Brodu, odžali su kroz pet korizemnih nedjelja Tribine na teme koje je vjeroučitelj Ivica okvirno, prije početka prve tribine, odredio kroz pet tema obrađivati – za svaku tribinu po jednu. Međutim, spontano se javila potreba i želja za dodatnim temama. Kako su neki od ciljeva Zajednice mladih međusobno zbližavanje mladeži i njihovo aktiviranje u rad Župe, odlučeno je izlaganje tih tema prepustiti mladima koji su izrazili želju da se pridruže kao predavači. Neki od njih bili su Ivan Đojić i Mario Udovičić. Naši mladi su, po završetku svih pet tribina, izrazili želju i da se ovakav oblik rada s njima i dalje nastavi te ćemo to nastojati i ostvariti. Iskustva i prijedlozi su različiti, ali ono što je najbitnije – osjetio se DUH ZAJEDNIŠTVA i potreba većega angažmana mladih na sljedećim projektima, od kojih su neki uplanirani da se uskoro i odvijaju.