ŠKOLA BEZ PRVOG RAZREDA


Selo Balegovac 2013. godine broji 628 domaćinstava.

Ratom su bila mahom porušena, a u miru ponovno obnovljena.
Uz druge sadržaje, nekda su imali i Osmogodišnju školu izgrađenu sedamdesetih godina, a u poslijeratnom vremenu škola je samo do četvrtog razreda.
Od 2013. godine Osnovna škola u Balegovcu je bez prvoga razreda. Za tri godine zatvara se Škola, bude li ovakav trend iseljavanja mlađih generacija. Nije puno bolje stanje na cijeloj općini Odžak kada su Hrvati u pitanju.  Balegovac je najveće mjesto u općini Odžak i ostaje bez Osnovne škole. U prijeratnim godinama općina Odžak bila je vodeća po broju Hrvata u BiH, a danas prostor sve više liči na jedan veliki starački dom, a već prekosutra i na jednu veliku prostornu grobnicu.
Da tragedija bude veća ovo je hrvatska Županija i hrvatska Općina. Ove godine se povećao broj odjeljena za prvačiće, s četiri na pet odjeljenja. A prvačića hrvatske nacionalnosti samo je dvanaest.