PRVA PRIČEST U ŽUPI 2024.

Slavlje Prve sv. Pričesti u našoj Župi održano je 2. lipnja 2024. pod pučkom sv. Misom. Ispovijedi i Pričesti pristupili su: Magdalena LucićElena KovačevićPetar Radić,  Ivano Ćulap i Petar Ivanković Slavlje je započelo svečanom procesijom uz pjesmu Župnog zbora "Hajdmo djeco Bogu svome...". Prije samoga početka sv. Misnog slavlja Župnik je kratko pozdravio Prvopričesnike, njihove roditelje, didove i bake, braću sestre, te sve nazočne na sv. Misnom slavlju. Iza Župnikovog pozdrava, nazočnu zajednicu  pozdravili su dvoje prvopričesnika: Petar Radić i Petar Ivanković. Liturgijska čitanja pročitale su: Jelena Ćulap i Ivana Lucić. Uslijedila je Župnikova propovijed koja je u cijelosti objavljena na stranici. Molitvu vjernika pročitala i prvopričesnica Elena Kovačević. Prije obnove 'krsnog zavjeta', uslijedilo je kratko sjećanje na krštenje i podjela svijeća. Vrijedno je istaknuti da su svi prvopričesnici aktivni u sudjelovanju u liturgiji. Dva Petra i Ivano su ministranti a Magdalena i Elena u Dječjem zboru. Sakrament sv. Pričesti u liturgijskom slavlju, bio je dirljiv za roditelje, ali i za sve nazočne. Nakon sv. Pričesti,  prvopričesnici  su pred Zajednicom vjernika izrekli svoju zahvalu Bogu molitvom 'Dušo Kristova'.  Kratkim osobnim obraćanjem Bogu i roditeljima od strane dvoje prvopričesnika: Magdalene i Ivana, izmamilo radost pljeska prisutne zajednice. Na kraju su Prvopričesnici dobili Bibliju i svoju uspomenu Prve sv. Pričesti. S djecom je ravnala gospođ. Janja Iličević a Veliki župni zbor predvodila Ljuba Ćulap. Svima koji su doprinijeli slavlju od srca Hvala, a Prvopričesnicima čestitamo!