PRVA PRIČEST U ŽUPI 2022.

Na Duhove pod pučkom sv. Misom u Župi je slavlje Prve sv. Pričesti. Ispovijedi i Pričesti pristupili su: Petar Agatić, Marija Grgić, Luka Čančar, Klara Martinović i Mihael Agatić. Slavlje je započelo svečanom procesijom uz pjesmu Župnog zbora "Hajdmo djeco Bogu svome...". Prije samoga početka sv. Misnog slavlja Župnik je kratko pozdravio Prvopričesnike, njihove roditelje, didove i bake, braću sestre, te sve nazočne na sv. Misnom slavlju. Iza Župinokovog pozdrava, nazočnu zajednicu  pozdravili su dvoje prvopričesnika. Jedno od liturgijski čitanja pročitala je Ana Grgić, majka prvopričesnice, koja je i stalni liturgijski čitač. Uslijedila je Župnikova propovijed koja je u cijelosti objavljena u sklopu Svetkovine Duhova. Molitvu vjernika izrekli su sami Prvopričesnici. Prije obnove 'krsnog zavjeta', uslijedilo je kratko sjećanje na krštenje i podjela svijeća. Nakon obnove 'krsnog zavjeta' prvopričesnici su prnijeli prinosne darove.Vrijedno je istaknuti da su svi prvopričesnici aktivni u sudjelovanju u liturgiji. Petar je ministrant, a ostalih četvero su članovi 'Dječijeg zbora' koji pjeva svake nedjelje na ranoj sv. Misi. Sakrament sv. Pričesti u liturgijskom slavlju, bio je dirljiv za roditelje, ali i za sve nazočne. Nakon sv. Pričesti,  prvopričesnici  su pred Zajednicom vjernika izrekli svoju zahvalu Bogu molitvom 'Dušo Kristova'.  Kratkim osobnim obraćanjem Bogu i roditeljima od strane dvoje prvopričesnika, izmamilo radost pljeska prisutne zajednice. Na kraju su Prpovričesnici dobili Bibliju za mlade i svoju uspomenu Prve sv. Pričesti. S djecom je radila i ravnala gospođ. Janja Iličević a Veliki župni zbor predvodila Ljuba Ćulap. Svima koji su doprinijeli slavlju od srca Hvala, a Prvopričesnicima čestitamo!