Prva pričest u Župi - 2020.


Na nedjelju Presvetog Trojstva 7. lipnja 2020. u našoj Župi primili su Prvu svetu Pričest: Franjo Ćulap, Anita Kovačević, Ruža Grgić, Dragana Udovičić, Danica Grgić i Ivan Iličević. U lijepom liturgijskom ozračju Župna zajednica je svečanim bogoslužjem slavila svetkovinu Presvetog Trojstva uvodeći u liturgijsko zajedništvo svoje Prvopričesnike. Na početku sv. Misnog slavlja Župnik je pozdravio sve prisutne i približio značenje znakovlja koje je prigodno postavljeno za slavlje sakramenta Euharistije. Prvopričesnici Franjo Ćulap i Ruža Grgić svojim pozdravom otvaraju vrata slavlja, a Dragana Udovičić i Ivan Iličević svojim pozdravom zatvaraju prelijepo slavlje. Iz ove generacije dva roditelja su i službeni liturgijski čitači: Ljubica Ćulap i Ana Grgić, koje  su svojoj djeci i prisutnima predstavile Riječ Božju. U samoj pripremi vrijdno je istaknuti zalaganje učiteljice Janje Iličević, ali i Ružice Agatić, Kristine Agatić. Ističemo da svaka generacija Prvopričesnika već sedmu godinu dobiva od Župe svoju životnu BIBLIJU. Prvopričesnicima, roditeljima, krsnim kumovima, rodbini i Župnoj zajednici česitamo!