Ali, svemu je tome Posrednik Isus Krist

Ali, sveu je tome Posrednik Isus Kist (č.4.tj.k.g.)

Heb 12, 18-19. 21-24: Koliko li je izvrsniji Put Novoga saveza od onoga sinajskog, koji je dan Mojsiju, a ovaj Novi po Isusu Kristu. Ipak Božja uloga uvijek ostaje u ovom svijetu i on izabire najizvrniji put za svoju djecu, u vremenu u kojem žive. Stoga nikada neće prestati potreba osluškivanja Božjeg govora, kako onoga ranije tako i ovoga po Isusu Kristu. Djeca imaju obvezu slušanja i pamćenja svega što Otac, Stvoritelj govori. Njegova upozorenja su njegova Providnost, o kojoj ovisi naš život. Jednog dana ovakav svijet kakav poznajemo ide u preobrazbu zajedno s nama ljudima, ali to vrijeme treba budno osluškivati. Kršćani trebaju znati da je Bog Starim savezom po posredniku Mojsiju, uređivao život na zemlji, a Novim savezom uređuje život u novom gradu Boga živoga, u kojem svi stanovnici novog nebeskog grada Jeruzalema razumiju i žive stanje blaženstva. Ali svemu tome je posrednik Isus Krist.

Mk 6, 7-13: U Poslanici Hebrejima vidimo kako Bog u svako vrijeme daje najizvrsniji Put, danas u Evanđelju kod Marka vidimo, na kakav put Isus šalje svoje učenike i kakav je profil tih učenika. Predaja ovlasti i punomoći nad bolesnima i zlodusima nije svakidašnji događaj. Oni zaista u vremenu i prostoru, kada se pročulo za Isusa, moraju takvog Isusa naviještati i svjedočiti. Pozivati Izraela na obraćenje, moralo je biti popraćeno, osim navještaja, čudesima s kojima se dokazuje blizina Božje moći. Ako apostoli i učenici čine ono što je u mesijanskom vremenu svojstveno, onda je to vrijeme nastupilo. Izgoniti zloduhe je Božanska moć kojom se očituje Kraljevstvo Božje. Učenik od svega pribora ima samo najnužnije i putnički štap. Njegova nenavezanost na materijalne stvari daju mu slobodniji pristup Putu koji je trasiran i oni idu iz sela u selo naviještajući Kraljevstvo Božje. Tako je njihov život, živo svjedočasntvo. Ali svemu je tome Posrednik Isus Krist.