Home Radovi u 2017. godini

Radovi u 2017. godini

• U listopadu i studenome 2017. završeni radovi u unutrašnjosti crkve.

Unutrašnji dio crkve u potpunosti je u plošnim zidnim površinama obnovljen u cijelosti, a djelomično, revitaliziran i rekonstruiran (osim stropa).

• 6. svibanj 2017.  – Postavljen  KRIŽ S PORTALOM u našoj crkvi.

Raspelo je rad akademskog kipara Josipa Marinovića iz Zagreba.

Odljevan je u bronci u Ljevaonici za umjetnine “Ujević” u Zagrebu

• 28. ožujka 2017. postavljen kip  KIP GOSPE OD BRZE POMOĆI

Postavljen je 28. ožujka 2017. kip GOSPE OD BRZE POMOĆI u našoj crkvi.

Kip je rad akademskog kipara Josipa Marinovića iz Zagreba. Odljevan je u bronci u Ljevaonici za umjetnine “Ujević”.

• 02.0žujak 2017.  – KRIŽ  I KORIZMA U NAŠOJ ŽUPI

Nakon što je privedeno kraju modeliranje skulpture-kipa Blažene Dvjevice Marije s Isusom, te odlijevanje skulpture u gipsu, skulptura je sada u fazi odlijevanja u bronci, što bi trebalo biti gotovo do početka travnja.
S početkom Korizme 2017. Vijećnici su zajedno sa Župnikom 26. ožujka 2017. odlučili izraditi Križ visine tri metra s korpusom od metar i pol koji bi se lijevao u bronci. To bi bila naša ovogodišnja  korizmena ljubav prema Raspetom Kristu.

U četvrtak 2. ožujka 2017. u Zagrebu u ljevaonici umjetnina “UJEVIĆ” prihvaćena je skica akdm. kipara g. Josipa Marinovića koji će u narednom periodu pristupiti modeliranju KORPUSA-tijela Kristova.

• 26.siječanj 2017.  – Skulptura Gospe od Brze Pomoći u posljednjoj fazi modeliranja

U četvrtak 26. siječnja 2017. dovjica župnih vijećnika: Miroslav Ivanković i Marko Ćulap sa Župnikom posjetili su Ljevaonicu umjetnina “Ujević” u Zagrebu te pogledali Skulpturu Gospe od Brze Pomoći koja je u posljednjoj fazi modeliranja. Idući tjedan se rade prototipi i kalupi za odlijevanje u bronci. Skulpturu modelira akad. kipar Josip Marinović u prostorijama Ljevaonice za umjetnine gosp. Ujevića koji je na slici pokraj gosp.Marinovića.
Prema predviđenom planu “Skulptura” bi mogla biti odljevena desetak dana prije Uskrsa.