Home Upute za službu ministrant i rasporedi

Upute za službu ministrant i rasporedi

Upute za službu ministranta.

1. Sakristija je prostor sabranosti i molitve. Prostor potpune tišine.
  2. Grupovođa odgovara za sve što je potrebno za svetu Misu, svijeće kod Svetog Ive i Gospe.
  3. Dužnost svakog Ministranta, a grupovođa predvodi, da pobožno i sabrano sudjeluje u Sv. Misi, te odgovara glasno i pjeva. Ministranti ne razgledaju po crkvi, nego gledaju prema oltaru i svećeniku.
  4. Ministrant je dužan nakon Sv. Mise pogasiti svijeće i pojačalo, posputiti sakristiju i svoje odijelo. Za red odgovoran je grupovođa.
  5. Ministranti su dužni držati se rasporeda prema grupa i Svetim Misama – rana i pučka.
  6. Ministranti treba nastojati u Sveta vremena: Adventa, Korizme, te u svibnju i listopadu sudjelovati na Sv. Misama.
  7. Ministranti su svi na okupu kada su velike svečanosti u Župi: Božić ponoćka, Uskrs ponoćka, Sveti Ivo navečer i sutra dan, Nedjelju kada je Sveta Pričest i Krizma u Župi.
  8. Svaki Ministrant dužan je sudjelovati u Duhovnim obnovama koje se održavaju u: veljači, ožujku, listopadu i studenom. Najmanje dva puta godišnje slaviti sakrament Ispovijedi: Advent i Korizma.
  9. Svaki ministrant, ako ima nekih problema osobnih ili zajedničkih, neka osobno ili na sastancima iznese Župniku.

Župnik

1 Juro Ćulap
2 Kristijan Agatić
4