Kako povećati energiju duha?

Kako povećati energiju duha? (25.1.2018)

2 Sam 7,18-19. 24-29: Pred Davidom su velika Božja obećanja. O njima puno razmišlja. On postaje čovjek molitve i zahvalnosti prema Bogu. On čak i ne razumije da će ta obećanja postati trajna i vječna u najdubljem smislu riječi kada Isus smrću ponovno uće u Svetinju nad svetinjama da bi zauzeo mjesto zdesna svome Ocu (Dj 2,29-36). Koliko god su Božja obećanja za Davida radost, ona su i izazov, i on o njima razmišlja, pa i sumnja. Nije to bilo lako i razumjeti, pogotovo kada je Jeruzalem pao 587 godine prije Krista, što je naizgled proturječilo Božjim obećanjima. Ali,kada su došle Isusove riječi, koji govori kao izdanak i potomak kralja Davida: „Pazite što slušate. Mjerom kojom mjerite mjerit će se vama... onomu koji ima dat će se još, a onome tko nije iskoritio milost blagoslova, i ono što ima oduzet će se.“
Mk 4,21-25:„Doista, onomu tko ima dat će se, a onome koji nema oduzet će se i ono što ima.“ Ovo je temeljni nauk za život svakog kršćanina. Bog daje uvijek, na žar života, milost na milost. Unutarnji život Duha određen je za rast. Je li taj rast stane, već si mrtav.Gospodin uvijek kalemi, ako ima našto kalemiti. Svako sprečavanje unutarnjeg duhovnog napretka, dovodi do nezadovoljstva i porasta obeshrabrenja. Zato je Krist rekao: „ Tko je vjeran u najmanjem, i u najvećem je veran.“ Zahvaljući Isusovu primjeru i riječima Svetoga pisma, svjetiljka nije više skrivena pod posudom ili posteljom. Svakidašnji život na kojem se očituje milost na milost, sve jače svijetli. Vlastita energija duha sve je jača.