ZAVJET ZA ŽIVOT

Duhovna obnova i adoracija za Župnu zajednicu  8. studenoga  2013.

Kršćanska braćo i sestre! Iako je danas duhovna obnova mi znamo da Božje spasenje obuzima čitavoga čovjeka,

• njegovo tijelo,
  • njegovu dušu i
  • njegov duh
    sve dok putuje zemljom a pogotovo kada postane stanovnik neba.

Po zdravlju danom od Krista i Duhu Svetom, posve se mijenja čovjekovo stanje:
bolest u zdravlje, žalost u radost, smrt u život, stanje grijeha u dioništvo božanske naravi.
Ipak savršena i potpuna spasenja ne može čovjek postići na ovom svijetu:
njegov život je izložen boli, bolesti i smrti,
a „Božje zdravlje“ sam je Isus Krist, koga je Bog poslao na svijet kao Spasitelja i Liječnika tjelesa i duša.

• On je u vrijeme svoga boravka na zemlji ozdravio mnoge bolesne i često ih oslobađao od rana grijeha. (Mt 9, 2-8;  Iv 5,1-14)
  • Ali i Blažena Djevica Marija budući da je majka Krista Spasitelja ljudi i majka vjernika, najljubaznije pritječe u pomoć svojoj djeci koja su u nevoljama.

Stoga se k njoj; Gospi od Brze Pomoći često utječemo. Tu po njezinu zagovoru, opet primamo zdravlje duše i tijela i sigurnost života.

Kad bi čovjek mogao pogledati molbe ispisane vlastitom rukom, koje su ovih dana pred našom Gospod od Brze pomoći izrečene, zapazio bi i mnoga svjedočanstva primljenih milosti.

• Tu se krasno divimo izvrsnoj komunikaciji Majke Božje s njenom djecom koja se njoj utječu.
    Krasno se dopunjanju riječi Izaije proroka u pjesmi o „Sluzi Gospodnjem“ (Iz 53, 1-5)
    u kojoj odjekuju riječi:

On je naše bolesti ponio, naše boli na sebe uzeo, njegove nas rane iscijeliše.“
"On je iscijelio sve naše slabosti."
Hvaleći milosrđe Božje, od Posrednice i Zagovornice zazivamo zaštitu, jer Majka je uvijek Majka  ostaje znak zaštite Života.

• Ona je primjer duha što savršeno pristaje uz Božju volju i potpuno se suoblikuje s Kristom.
  • Ona u ljubavi prema nama  kao Majka odnosi naše naše boli.

Duh je osjetljiv kada tijelo pati.
A tijelo je često podložno promjenama stanja materije, iz koje duh crpi energiju.
Usprkos tome, čovjek ne smije biti ravnodušan.
Jer Isus kaže „oboljeh i pohodiste me“.
Isus je svakom ozdravljenom rekao: „vjera te je tvoja spasila, idi i ne griješi više.“
Ne smijemo zaboravit da je Isus „radi nas ljudi, radi našega spasenja sišao s nebesa .“
Svjedočanstva Evanđelista i apostola govore da se Isus predstavio u najboljem mogućem svjetlu, jer je branio Život.
Svijet ga je zavolio.
Svjedočanstva mnoštva vjernika govore da se i Blažena Djevica Marija pokazala u najboljem mogućem izdanju, jer rađala i štitila Život.
Svijet ju je zavolio!
Takve i nas Bog želi.
Takve nas i svijet želi.
Jer velika nam djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo. On je nebeski roditelj i tvorac Života.
Bilo bi dobro da i naše ime bude sveto.  A svako ime nosi život.

Župnik M.