PETROVA OSOBNOST U APOSTOLSKOJ SLUŽBI

Prvi dan trodnevnice 26. lipnja u večernjim satima, u čast naših zaštitnika sv. Petra i Pavla, započeo je sakramentom ispovijedi, te krunicom koju zajednica vjernika započinje apostolskim Vjerovanjem pred apostolskim prvacima, a nastavlja se u procesiji obilaženja oko crkve tri puta. Iza krunice nastavljeno je sveto Misno slavlje kojega je predslavio fra Jozo Puškarić, župnik župe Gornja Dubica.

Predslavitelj bogoslužja u svojoj propovijedi istaknuo je osobito osobnost i karakter sv. Petra zbog čega ga je Gospodin pozvao u službu apostola. Nadalje, Propovjednik, ukazuje na vjerni Put uz Gospodina, na kojem Petar prolazi svoje uspone i padove u raznim kušnjama , ali ustaje i nastavlja dalje. Nakon škole Evanđelja, Gospodin ga postavlja u službu predvoditelja apostolske zajednice i cijele Crkve. Razumijevajući potrebe u svome poslanju vjerno s apostolskom zajednicom očekuje Kristov Duh, koji će dopuniti Petrovu osobnost i osobnost njegove apostolske zajednice i dati ono što još nedostaje za tako prevažnu službu. Takav Petar čini s Kristovim Duhom velika i čudesna djela te Krista svjedoči ne samo riječju nego i životom.