OD SUTRA ZAJEDNO NA HRVATSKO KORIJENJE!

Novo Selo – Balegovac 5. veljače 2014.

U večernjim satima održan je radni sastanak HRVATSKIH VIJEĆNIKA  iz više stranaka, te hrvatskih dužnosnika sa županijske razine iz Stranke HDZ 1990. Nakon višesatne konstruktivne rasprave odlučeno je: OD SUTRA ZAJEDNO NA HRVATSKO KORIJENJE.
 
(Uvodni govor prije radnog dijela Sjednice)

Kada sam došao početkom rujna prošle godine u ove krajeve: politički, gospodarski i nacionalni problemi iskrili su sa svih strana. Pitao sam se: što učiniti s ovim teškim stanjem? Nije moguće da nema nikoga tko bi ovom Narodu pomogao?

Danas, nakon pet mjeseci prave „drame u prostoru“   kroz traženje jasnih i iskrenih Hrvata, veselih, dobrih ali i hrabrih, koji će morati postati junaci hrvatske svakidašnjice, nadu života vidim s puno više svjetla. Još sam prije tri mjeseca ukazao da se odabere momčad i zapodjene bitka za Narod. I došao je taj čas odabrane momčadi koja mora preuzeti odgovornost za sebe i svoj Narod. Došao je čas kada se prestajemo baviti sobom i protivnikom, nego usmjeriti svoj politčki rad za svoj Narod. 

 

 

Svi mi od danas moramo biti „usrećujuća sigurnost“ ovome kraju s načelom da se bez Boga teško možeš biti dobar čovjek, a još manje čovjek političar.

Narod druge NADE nema. I nada zdrave sutrašnjice mora biti središte vašega političkog, gospodarskog i nacionalnog djelovanja.

Svi ovdje prisutni, od danas su dužni NARODU vratiti povjerenje u hrvatsku politiku i hrvatske političare. A to ćemo moći, ako politiku shvatimo kao odgovornost i služenje. Ako već nismo, ponovo oživimo taj DUH u sebi, da bi mogao po nama uskrsnuti život hrvatskog Naroda na ovom hrvatskom tlu.

Nikada ne zaboravimo pod kojom smo zastavom bili 1990. i pod kojom zastavom živimo i djelujemo. Ona će nam pomoći da ne budemo izdajnici ni u ratu ni u miru, ali u miru je puno složenije voditi bitke.

Svjedoci smo ljudske slabosti kod mnogih hrvatskih političara. Tu zamku izbjegnimo gdje god možemo, jer tužno je kad čovjek sebe sam ugrožava. Ružno je kada s POZICIJE postajemo OPOZICIJA svome Narodu. A kad god smo oporba Narodu, onda smo oporba i Bogu.
A sada se obraćam Vama kao političarima.

Kao Političari, uvijek izaberite Život a ne smrt, sebi i svojemu Narodu. Učite se živjeti s Narodom, ali opet biti drugačiji, jer nosite viši stupanj odgovornosti.

I sutra u osvit Vašeg prvog zajedničkog dana nudite samo USKRNUĆE: političkog, gospodarskog i nacionalnog života.

Svakodnevno promatrajte svoje ruke: Što one rade? To nije baš ROMANTIČNA BITKA.
Vaš je predsjednik gosp. Martin Raguž zadnji put rekao: Svi moramo ozdraviti!

Pitali ste sigurno: A od koje to bolesti?

Od samo jedne i najteže bolesti, a to je: SEBIČNOST. Jasno je rekao: da nad vama zlo ne smije imati moć. Jasna je poruka da s vama Narod ne smije umirati niti smijete biti njegovi grobari, jer pozvani ste da srušite stare ideologije i filozofije života i da udarate nove temelje ovoj hrvatskoj duši. To ćete uspjeti, ako baš svaki dan ugradite dio te svoje ljubavi u djelo. I nikada ne gubite iz vida da „Sustav raskoši i trpljenja nije održiv“.

Samo mudri političari poznaju tajnu života.

Takvi političari moraju imati „otvorene oči“ i nikada zaboraviti da i narod nema zatvorene oči. A najgori je onaj političar koji svome narodu „maže oči“.
Jedino će tako među vama, ali i s Narodom, svi odnosi biti živi.

I zato, zaboravite na umor kad je Narod u pitanju, jer bitka za Narod nikada ne prestaje. Ne izgubite nikada iz vida i svoje političko i kršćansko korijenje, jer to je sok vašega života. Brzo ćete uvidjeti da je to kolosalna borba.

Načelo je: Drugačiji uvijek drugačije misli.

Jer, tko je tvom poslu podrška i stijena, ako ne Bog i tvoj Narod. U svom plitičkom pozivu i poslanju, jer si Poslanik, pozvan si i poslan da mijenjaš stanje, ali kako ćeš to izvesti ako sebe nisi u stanju promijeniti.

Drama samovolje i poslušnosti mora određivati Političara jer ishod nikada ne smije biti tragedija nego Hvalospjev, da ti drugi zasluženo plješću….

Od sutra će ljudi očekivati PLODOVE na vašem političkom stablu HDZ 1990. Učinite sve da ljudi svaki dan imaju što ubrati s vašega STABLA. Svojim opredjeljem vraćate se na izvorno korijenje, onda i plodovi moraju biti izvorni.

Da li je ovo što smo činili i činimo dobro, to ćemo sami potvrditi svojim radom,.

Zato dopustite da zjenica oka našega Naroda, bude gnijezdo vaše političke odgovorne ljepote.

 

Vama zajedno želim sretno u SUTRA.