GOVOR NA SPROVODU ANE BRNIĆ

Često puta u životu čovjek ima pitanje, ali nema odgovora.
Ovaj tjedan sam ispovijedao starije i bolesne, i baš sam se pitao tko je umro kad nitko nije bio priličan za umrijeti.

Još sam svima rekao: vidimo se za Božić kod blagoslova obitelji.

A onda sam saznao da je umrla Žena koja je još normalno radila i funkcionirala. Koja je nedavno dva puta bila kod mene u kancelariji.

Eto čovjek se može pitati zašto? Ali odgovora nema. Jedino Bog zna zašto.
Išla je redovito na Svetu Misu i sada je nema među nama.
Bože Dragi, tebi hvala, jer kad god mi nešto nije jasno, vraćam se Tvojoj Providnosti.

Poštovana rodbino, primite moju iskrenu sućut.
Dragi prijatelji pokojne Ane, i vama iskrena sućut.
Draga Ano, koliko mi je poznato imali ste prilično tih i miran obiteljski život. Ima li ste i blagoslov roda i poroda.
Bili ste odani Bogu i rodu svom. Ugradili ste dio svog života u ovu Župnu zajednicu da mladi žive. I to vam je bilo geslo života. „Neka mladima ostane.“
Iako si i sama relativno mlada, snažno si željela sigurno vidjeti mlađe ispred i iza sebe. Tu si sigurno uložila puno truda.

Draga Ano, danas je Gospodin blizu i dolazi, baš tebi.

Znam i osjećam, Ti ga želiš vidjeti očima, i oči tvoga duha već ga gledaju.
Vjerujem da si sretna, jer znala si kamo teku tvoji dani.

Baš smo čuli prošle nedjelje riječi sv.Pavla:“ Probudi se, ti što spavaš, prosvijetlit će te Gospodin, Gospodin je blizu.“
Mnogi bi se željeli pozdraviti s Tobom, pa i ja kao Župnik, jer zaslužila si, ali tvoj zadnji korak među nama bio je smrt.
Ti sada za nas ljude spavaš, ali za Gospodina koji te prožima svojim svjetlom ti si budna.
Tvoj život pred Bogom teče dalje.
Tvoji su se nadali da će za tjedan dana doći kući. To je bila naša, a vjerujem i Tvoja nada.
Vjernički gledano, Tvoja smrt i jest povratak kući, povratak onom koji Te je i stvorio.
Danas na Tvom povratku vječnoj kući, mi te želimo ispratiti.
Koliko je god odlazak od kuće žalost, još je više povratak kući radost.
Vjerujem da si radosna u svom povratku svome Bogu Ocu Stvoritelju.
Raduje se i roditelj kad se dijete vraća kući.
Krštenik si, dijete si Božje, tvoj povratak Bogu Ocu, za  njega je  velika radost.
Danas ćemo klicati da Ti u susret iziđu anđeli Gospodnji i prime dušu Tvoju, te je ponesu pred lice Svevišnjega.
Kao Župnik, iskreno Ti hvala za sve što si činila za ovu sredinu, a osobito za našu Župnu zajednicu, jer Tvoji su dali i zemlju za izgradnju crkve.
Zbogom i sretan Ti put do Oca nebeskog.

Župnik