Sveti Ernest

Sveti Ernest –
bio je biskup, živio je i djelovao na prijelazu 3. u 4. stoljeće. Mučeničku je smrt podnio sa skupinom kršćanskih vjernika, s njima je pokopan u Rimu. Salzburški biskup Johan Ernest von Thun je njegove relikvije prenio u Salzburg te ih je položio u crkvu Presvetog Trojstva koju je sagradio i posvetio 1702. godine. Danas se crkva nalazi u sklopu bogoslovnoga sjemeništa gdje se sveti Ernest i danas slavi; mnogi kršćani nose njegovo ime, napose među onima njemačkoga jezičnog područja.

Predragi! Spominji se Isusa Krista, uskrsnula od mrtvih… po mome Evanđelju. Za nj se ja zlopatim sve do okova kao zločinac. Ali riječ Božja nije okovana! Stoga sve podnosim radi izabranih, da i oni postignu spasenje, spasenje u Isusu Kristu, zajedno s vječnom slavom. 2Tim 2, 8-10