Sveta Stolica poziva na brigu za starije

Vatikan, 8. travanj 2020.        
SVETA STOLICA POZIVA NA OSOBITU BRIGU ZA STARIJE U PANDEMIJI
Dikasterij za laike, obitelj i život objavio je u utorak 7. travnja pismo u kojem upozorava da se „ne smije napustiti starije jer u samoći koronavirus ubija još više“ Nastavak na LINKU PAPE FRANJE Dikasterij za laike, obitelj i život objavio je u utorak, 7. travnja 2020. pismo u kojem upozorava da se „ne smije napustiti starije jer u samoći koronavirus ubija još više“, prenosi Vatican News. Mora se učiniti sve što je moguće da bi se ublažila napuštenost, a u ovim okolnostima to bi moglo značiti i spašavanje života. U nekim se domovima za umirovljenike i palijativnim ustanovama događaju tragedije. Mora biti jasno da spašavanje života starijih ljudi koji žive u umirovljeničkim domovima ili su sami i bolesni ima jednaki prioritet kao spašavanje bilo koje druge osobe, upozorava se u dokumentu.

Stariji, kojima mlađi naraštaji duguju veliku zahvalnost, trenutačno plaćaju najvišu cijenu pandemije. Statistike pokazuju da je više od 80 posto preminulih od Covid-19 u Italiji bilo starije od 70 godina. Stoga upravo Crkva mora iznaći nove i kreativne načine kako starim ljudima koji žive sami pružiti nužnu podršku, pomoć i blizinu, poručuju iz Dikasterija za laike, obitelj i život.