SAMARITANCI ZUJE PO BALEGOVCU


Još prošle 2013. pokrenuta je u Pasotralnom centru Novo Selo – Balegovac pastoralna inicijativa za rad sa starijim osoboma. Osnovana je SAMARITANSKA ZAJEDNICA. Ove godine poplava koja je u svibnju pogodila naše susjedne dvije Župe iznjedrila je veliki broj volontera koji su se samoinicijatino organizirali i pomogli svojim susjedima. Bilo je onih koji su spašavali ljudske živote i njihovu imovinu, do onih koji su počeli temeljito brinuti o preživljavanju tih ljudi izvan svojih naselja. Zadivljujuća solidarnost u kratkom vremenskom roku iznjedrila je ne samo volontere, nego i lidere u svakoj akciji. Tako je naša Samaritanska zajednica dobila svoje zaista sposobne i vrijedne lidere koji su nakon prestanka rada za poplavljena područja nastavili raditi u širokoj lepezi potreba na terenu naše Župe.
Gospođa SPOMENKA IVANKOVIĆ, koja je predvodila sve caritativne akcije, u srpnju 2014. preuzima predvoditi SAMARITANSKU ZAJEDNICU sa svojim najbližim suradnikom IVANOM ĐOJIĆEM, med. tehničarom. O njihovom radu govore njihova djela na terenu. Samaritanskoj zajednici želim ispred Župne zajednici zaželiti Božji blagoslov i uspjeh.